KOSMETYKA

 

PEELING KAWITACYJNY

Zasada działania peelingu kawitacyjnego opiera się na wykorzystaniu fali ultradźwiękowej, za którą możemy uznać falę sprężystą o częstotliwościach znajdujących się powyżej górnej granicy słuchu człowieka, przekraczającej 20000 Hz.  Fala ultradźwiękowa w obecności płynu tworzy pęcherzyki wypełnione rozrzedzonym gazem, które powiększają się i gwałtownie pękają. Pod wpływem ciepła i podwyższonego ciśnienia dochodzi do bardzo dokładnego i zupełnie bezbolesnego oczyszczenia skóry z zalegającej warstwy zrogowaciałego naskórka, toksyn oraz wydzielin gruczołów łojowych.

PRZECIWSKAZANIA: aktywne zakażenia wirusowe, bakteryjne i grzybicze skóry, ciąża, rozrusznik serca, metalowe implanty, trądzik ropowiczy, nowotwory skóry, uszkodzenia ciągłości skóry (rany, przeczosy, nadżerki), zabiegi chirurgiczne (do 2 miesięcy po zabiegu).

MIKRODERMABRAZJA KORUNDOWA

Mikrodermabrazja korundowa jest mechaniczną metodą kontrolowanego, stopniowego złuszczania naskórka. Polega na napylaniu mikrokryształków korundu (tlenku glinu) na powierzchnię skóry a następnie jego odsysaniu. W ten sposób następuje usuwanie powierzchniowej warstwy naskórka składającej się głównie z martwych komórek, zanieczyszczeń oraz zalegającej wydzieliny gruczołów łojowych. Poza działaniem oczyszczającym mikrodermabrazja wpływa również na poprawę mikrokrążęnia, zwiększenie poziomu absorpcji aplikowanych składników aktywnych, stymulację procesów odnowy naskórka oraz syntezy kolagenu i elastyny.

PRZECIWSKAZANIA: zakażenia bakteryjne, wirusowe i grzybicze skóry, uszkodzenia ciągłości skóry (rany, przeczosy, nadżerki), nowotwory skóry,  trądzik krostowy, ropowiczy, trądzik różowaty, rozległe naczyniaki jamiste, zabiegi chirurgiczne w obrębie twarzy (do 2 miesięcy).

MEZOTERAPIA BEZIGŁOWA

Mezoterapia bezigłowa to metoda, która umożliwia wprowadzenie aktywnych preparatów w głąb skóry bez użycia igły opierająca się na zastosowaniu elektroporacji i elektroosmozy.

Czym jest elektroporacja i elektroosmoza?
Elektroporacja: działa bezpośrednio na skórę, ułatwia otwieranie się akwaporyn (AQP – integralnych białek błonowych, biorących udział w transporcie wody) zwiększa penetrację skóry. W trakcie elektroimpulsów powstają otwory w błonie lipidowej i dzięki temu cząsteczki hydrofilowe mogą przenikać do wnętrza komórek. Otwory w błonie tworzą się w ciągu kilku sekund do kilu minut w zależności od długości elektroimpulsu.
Elektroosmoza: głównie działa na cząsteczki rozproszonych substancji, umożliwiając im swobodne wnikanie w głąb skóry. Pewne ładunki elektryczne się wzajemnie odpychają, przyłożenie prądu o ładunku dodatnim ułatwia penetrację dodatnio naładowanych cząsteczek substancji odżywczych. W tym samym czasie przenikają również cząstki pozbawione ładunku.

PRZECIWSKAZANIA: aktywne zakażenia wirusowe, bakteryjne i grzybicze skóry, ciąża, rozrusznik serca, metalowe implanty, trądzik ropowiczy,  nowotwory skóry, uszkodzenia ciągłości skóry (rany, przeczosy, nadżerki), zabiegi chirurgiczne (do 2 miesięcy po zabiegu).

ZABIEG SPECIAL FOR YOU

Mikrodermabrazja lub peeling kawitacyjny + mezoterapia bezigłowa + maska (twarz, szyja)

ZABIEG TOTAL FACE COMPLET

Mikrodermabrazja lub peeling kawitacyjny + mezoterapia bezigłowa + maska (twarz, szyja, dekolt)

PEELINGI  CHEMICZNE

KWAS MIGDAŁOWY

Kwas migdałowy to alfa-hydroksykwas otrzymywany poprzez hydrolizę wyciągu z gorzkich migdałów. Wśród kwasów z grupy AHAkwas migdałowy wyróżnia się silnym działaniem antybakteryjnym i odkażającym. Posiada istotne działanie rewitalizujące, a także bakteriobójcze i odbarwiające. Jest substancją nietoksyczną i nie jest fotouczulający. Szczególnie polecany przy fotostarzeniu, przebarwieniach, skórze łojotokowej i trądzikowej.

KWAS GLIKOLOWY  (25%, 35%)

Kwas glikolowy należy do grupy kwasów alfa-hydroksylowych (AHA) i występuje naturalnie w trzcinie cukrowej. Działanie kwasu glikolowego jest dwutorowe jednocześnie złuszcza obumarłe komórki naskórka (oczyszcza) i działa stymulująco na metabolizm energetyczny komórek( keranocytów, fibroblastów). Głęboka penetracja kwasu w głąb skóry uruchamia mechanizmy zwiększające syntezę  kolagenu i elastyny oraz wspomaga przepuszczalność naskórka. Dzięki temu możliwe jest zachowanie odpowiedniego poziomu nawilżenia naskórka, zwartości oraz gęstości skóry. Szczególnie polecany przy fotostarzeniu, przebarwieniach, skórze przesuszonej i zanieczyszczonej.